Опубліковано: 2020-04-10
ЗАРЯДКА https://youtu.be/gjw0MMR2U9s
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Види бігу, характеристика та техніка виконання різних видів бігу.
Види бігу різні. В спортивній практиці біг ділиться в залежності від довжини дистанції: спринт (60-100 м), біг на середні дистанції (400-1000 м), біг на довгі дистанції (від 2000 м), марафонський біг. Крім того, розрізняють біг кросовий, з перешкодами, бар'єрний біг. За останні роки особливу поширеність набув біг в невисокому темпі (трусцой), який використовується в оздоровчих цілях.
Враховуючи вікові особливості, дітям кільного віку доступні слідуючі види бігу:
- звичайний біг в спокійному темпі;
- біг на швидкість, з перешкодами і включенням інших рухів (підлізання, стрибків):
- біг із зміною темпу;
- повільний біг.
Види бігу і бігових вправ відрізняються за технікою виконання. ВЧИТЕЛЮ треба знати ці особливості, щоб попередити помилки, легше і швидше їх виправити, правильно визначити завдання і методику навчання.
1. Звичайний біг.
Правильною технікою такого бігу вважається: вміння бігати вільно, легко, з природніми рухами рук. Руки напівзігнуті в ліктях, пальці вільно зігнуті (але не зжаті в кулаки). При бігу руки рухаються вперед-вгору приблизно до рівня грудей декілька в середину, потім відводяться ліктями назад - в сторони. При бігу невеликими кроками злегка зігнута в коліні нога ставиться на передню частину ступні. При більш широких бігових кроках нога ставиться з п'ятки з по слідуючим еластичним опусканням на всю ступню. При відштовхуванні треба розігнути ногу в коліні. Носки ступнів в сторони не розводяться. Тулуб злегка нахилено вперед, голова з ним на одній лінії, груди і плечі розвернуті, плечі не повертати вслід за рукою, щоб не викликати занадтого повороту тулуба. Звичайний біг в середньому темпі широко використовується для навчання деяким елементам техніки, навичкам правильного координованого руху. При такому бігу діти можуть краще контролювати свої рухи добре їх відчувати, можуть вносити поправки в свої дії.
ТЕХНІКА БІГА З НИЗЬКОГО СТАРТУ
Навчити низького старту й стартового розбігу.
Методична послідовність навчання техніці низького старту
Вправа 1. Старти з різних початкових положень
Вправа 2. Стоячи на сильно зігнутій штовховій нозі, тулуб горизонтальний, інша нога (пряма) відведена назад. Руки напівзігнуті, одна попереду, інша позаду. З цього положення почати біг, зберігаючи горизонтальне положення тулуба як можна довше.
Вправа 3. Виконання команд "На старт"! (низький старт) і "Увага"!
Вчитель контролює вірне положення за командами, допомагає учням прийняти вірне положення (виконувати до тих пір поки учень не вивчить положення по команді ”На Старт”, ”Увага”).
Тільки після того, як учні зрозуміли і відчули стартові пози і навчилися виконувати їх, можна переходити до навчання початку бігу з низького старту.
· Біг з низького старту (без сигналу і по сигналу учителя).
Виконання низького старту без стартового сигналу потрібне для того, щоб учні могли зосередити увагу на правильності форми і ритму рухів, а не на швидкості і силі їх виконання.
Цікаві види спорту
https://www.youtube.com/watch?v=R4agaAjIDfs
Незвичайні види спорту