Плетіння гачком як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Вироби в’язані гачком.

Плетіння гачком є не лише цікавим і захоплюючим заняттям для багатьох людей, а й одним із видів декоративно – ужиткового мистецтва. Красиві, оригінальні, вишукані в’язані речі демонструють на виставках народної творчості, фотографії та схеми кращих зразків друкують у періодичних виданнях, спеціальній літературі. Особливо цінні вироби зберігаються у залах музеїв країни.

         Виготовляти в’язані вироби люди навчилися дуже давно. Дві тисячі років до нашої ери єгиптяни носили в’язаний одяг. В Європу в’язання прийшло значно пізніше, і в ХІІІ – ХY століттях у багатьох Європейських країнах (Іспанії, Італії, Англії, Франції, Шотландії) цей вид рукоділля досяг високого рівня. В’язали найрізноманітніші вироби – шкарпетки, рукавички, капелюхи, верхній одяг, предмети інтер’єру.

 В’язанням у середньовічній Західній Європі залюбки займалися чоловіки. У великих містах були організовані цехи ручного виготовлення шовкових шкарпеток. В Україні в’язані речі  також не новинка. Із літературних джерел відомо, що в ХІ столітті київські монахи в’язали собі головні убори, які називалися «клобуки». Масово цей вид рукоділля поширився на початку ХХ століття.

В’язання виробів гачком є улюбленим заняттям  багатьох жінок. Воно дає змогу одягнутися і оздобити свій дім красиво, оригінально й зручно, не витрачаючи на це багато коштів. Уміння майстерно  в'язати приносить справжню насолоду.

Серед виробів, в’язаних гачком, найбільшою популярністю користуються предмети оздоблення житла – серветки, диванні подушки, скатертини, занавіски тощо. Ці декоративні в’язані вироби роблять житло затишним. Важливо лише, щоб вони були виконані зі смаком і пасували до меблів, посуду та інших речей у кімнаті.

Гачком в’яжуть також різні види одягу – шкарпетки, шапочки, рукавички, кофти, жилети, шарфи тощо. Цікавими і своєрідними є дитячі іграшки, в’язані гачком із яскравої чи пухнастої пряжі.

https://youtu.be/WtiphDzGp60