Плоский вузол. Одинарні і подвійні плоскі вузли ( Тренувальні вправи).
На попередньому уроці ми розглядали вузол, який найбільш широко використовують у сучасній техніці плетіння – подвійний плоский вузол (поєднання лівостороннього та правостороннього вузлів).
Сьогодні ми спробуємо виконати ці вузли.
Матеріали та інструменти, які нам необхідні для роботи:
Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм’яка подушечка розміром 25 х 25 см із поролону .
Матеріалом для плетіння можуть бути різноманітні нитки: шнур, лляна мотузка. Найкращі в роботі бавовняні нитки. Вони міцні, м’які й добре в’яжуться у вузли. Нам потрібно дві мотузочки по 50-60 см. Мотузка - основа 15 см.( Потрібно закріпити горизонтально на подушці шпильками).
Складаємо нитку навпіл, на місті згину отримуємо петлю. Правою рукою підводимо петлю до планки так, щоб планка була зверху над петлею. Потім перехиляємо петлю на себе через планку і протягуємо через неї вільні кінці ниток. Нитки добре затягуємо. Петля буде за двома кінцями ниток і утворить «замочок» знизу.
Складаємо нитку навпіл, як описано в першому способі. Беремо правою рукою петлю, прикладаємо її зверху на планку. Два вільні кінці ниток протягуємо в петлю знизу вгору через планку. Затягуємо туго нитки. Тепер петля на двох кінцях ниток зверху і утворює «замочок» зверху.
Прикріпили мотузки і починаємо виконувати вузли за схемою:
Правосторонній плоский вузол. Прикріпили мотузки. У нас утворилося чотири кінці. Середні нитки 2 і 3 — це нитки основи, дві крайні — ліва / і права 4 — робочі нитки. Беремо правою рукою праву нитку 4, кладемо її на основу 2 і 3 і під ліву нитку 1. Лівою рукою беремо ліву нитку /, пропускаємо її під основу 2 і 3 і знизу витягуємо в петлю, яка утворилася між основою і ниткою 4. Вийшов правосторонній плоский вузол, оскільки починали ми працювати правою ниткою
Лівосторонній плоский вузол. Для утворення вузла потрібно дві нитки (чотири кінці). Беремо ліву нитку /, кладемо її на основу 2 і 3 під праву нитку 4. Тепер праву робочу нитку пропускаємо під основу і знизу витягуємо в петлю, яка утворилася між основною і лівою ниткою /. Вийшов лівосторонній плоский вузол
Квадратний вузол. Сплетені один за одним два вузли — правосторонній плоский і лівосторонній плоский — утворюють квадратний вузол, який є одним з основних вузлів макраме.