Опубліковано: 2020-04-21
Плетіння горизонтальної бриди.
Ребристий або репсовий вузол. Це також один з основних вузлів у техніці макраме. Він складається з двох петельних вузлів. Залежно від того, куди спрямовують нитку основи, на якій плетуть вузли, цей вузол називається горизонтальним, діагональним або вертикальним. Ряд вузлів, пров'язаних горизонтальними, діагональними або вертикальними репсовими вузлами називають бридою.
Сьогодні ми спробуємо сплести горизонтальну бриду.
Матеріали та інструменти, які нам необхідні для роботи:
Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм’яка подушечка розміром 25 х 25 см із поролону .
Матеріалом для плетіння можуть бути різноманітні нитки: шнур, лляна мотузка. Найкращі в роботі бавовняні нитки. Вони міцні, м’які й добре в’яжуться у вузли. Нам потрібно 3 мотузочки по 50-60 см. Мотузка - основа 15 см.( Потрібно закріпити горизонтально на подушці шпильками).
фото
https://images.app.goo.gl/cpJnHdF1FSHd7EQt7
Варіант плетіння без подушечки на дерев’яній або пластмасовій основі
Фото
https://images.app.goo.gl/zWUsW8gr5S3s6jqT7
Правила безпечної праці роботи та санітарно-гігієнічні вимоги
Ножиці повинні лежати із зімкнутими кінцями.
Голки та шпильки знаходитися в спеціальній подушечці.
Зразок чи схема повинні лежати ліворуч.
Інструменти краще розташувати праворуч.
Прикріпити нарізані мотузочки до планки (дерев’яної, пластмасової) або до мотузки-основи (15 см) можна кількома способами:
Спосіб 1
https://images.app.goo.gl/T5FnygvEQzWzDgy2A
Складаємо нитку навпіл, на місті згину отримуємо петлю. Правою рукою підводимо петлю до планки так, щоб планка була зверху над петлею. Потім перехиляємо петлю на себе через планку і протягуємо через неї вільні кінці ниток. Нитки добре затягуємо. Петля буде за двома кінцями ниток і утворить «замочок» знизу.
Спосіб 2
https://images.app.goo.gl/h3KBUDBX6b9MM7VbA
Складаємо нитку навпіл, як описано в першому способі. Беремо правою рукою петлю, прикладаємо її зверху на планку. Два вільні кінці ниток протягуємо в петлю знизу вгору через планку. Затягуємо туго нитки. Тепер петля на двох кінцях ниток зверху і утворює «замочок» зверху.
Прикріпили мотузки і починаємо виконувати горизонтальну бриду.
У рядах репсові вузли плетемо так: прикріплюємо на планку три нитки (шість кінців). Крайня нитка (у нас буде зліва) — це нитка основи, а всі інші нитки — робочі. На нитку основи 1 будемо по черзі зав'язувати репсові вузли нитками 2, 3, 4, 5, 6. Першу робочу нитку 2 обкручуємо навколо нитки основи два рази зверху вниз. Так само зав'язуємо вузли нитками 3, 4, 5, 6. Вийшла горизонтальна брида, бо вели ми нитку основи горизонтально.
У другому ряду поступово плетуть вузлики справа наліво, зав’язуючи їх також справа наліво (напрям в’язання вузлика відповідає напряму нитки основи).
Відео:
https://pin.it/Zp90Ewq