Технологія виконання оздоблювальних елементів (жабо, кокільє, волани, оборки, банти, рюші, мереживо)

Тема нашого уроку «Технологія виконання оздоблювальних елементів». Жабо, кокільє, волани, оборки, банти, буфи, рюші, мереживо – це ті оздоблювальні елементи, з якими ми будемо працювати на уроці,

Жабо: оздоблення плаття, блузки, дитячих виробів

у вигляді оборок із тканини чи мережева, що кріпляться до горловини виробу в області грудей. Жабо може бути різноманітної конфігурації і виконуватися зі складками, зборками чи рюшами

Кокільє: кокільє є різновидом жабо. Викроюють кокільє тільки по спіралі. Воно може бути одно -, дво - і багатошаровим, знімним або пришивним.

Оборка: це коса чи поперечна смужка тканини, з однієї сторони зібрана на нитку, а з другої – підшита вузьким швом. Ширина оборок може бути від 2 до 25 см.

Волан: волани викроюються у формі напівкола. Нижній зріз обробляють на швейній машині чи вручну або окантувальним швом

Рюші: смужка тканини з обробленими краями, зібрана посередині в зборку, закладена в складку або плісирована.

Банти: стрічка чи тасьма, складена петлями чи зібрана та перетягнута посередині. Вид вузла із вільно випущеними петлями.

Буфи: вид пишних зборок, утворений декількома рядками строчок. Буфи бувають зі шнурком, звичайні, із складками, хаотичні, комбіновані, вафлі.

Мереживо: ажурна тканина або декоративна стрічка; утворюється внаслідок сплітання ниток у різний спосіб; від техніки виконання поділяється на: сітчасте, шите голкою, плетене на коклюшках, гачком, фриволіте.

https://svitppt.com.ua/kultura/ozdoblennya-odyagu-chastina-i.html