Способи кріплення основних несучих ниток на робочу основу.
Макраме – вид декоративно-ужиткового мистецтва, основою якого є вузлик, а причиною виникнення – необхідність з’єднати дві нитки.
Поступово ця необхідність спричинила розвиток мистецтва вузликового плетіння, яке із часом набуло декоративного значення.
В наш час макраме має надзвичайну популярність. Можливості його використання стали широкими: це – елегантні сумки, ремінці, пояси, кулони, мережані комірці, кашпо, декоративні настінні прикраси, газетниці, скатертини, віконні занавіски тощо.
Для занять макраме треба мати: ножиці, сантиметр, шпильки, голку з вушком для пришивання ниток, гачок. Інструменти зберігають у спеціальній коробці або пеналі, голки і шпильки – у подушечці.
Для плетіння невеликих виробів знадобиться напівм’яка подушечка розміром 25 х 25 см із поролону . Великі вироби плетуть на рамці 40 х 60 см шириною дошки 10 см.
Матеріалом для плетіння можуть бути різноманітні нитки: шнур, тасьма, сутаж, лляна мотузка, джгут, конопляний шпагат, тонкий дріт тощо.
Найкращі в роботі бавовняні нитки. Вони міцні, м’які й добре в’яжуться у вузли. Можна користуватися синтетичними нитками з нейлону і капрону. Вони мають красивий вигляд, легко в’яжуться у вузли, добре фарбуються.
У макраме існує багато вузлів, які використовують із глибокої давнини.
За кількістю ниток, які використовують у в’язанні, вузли поділяють на вузли з однієї нитки, двох ниток, основні та орнаментальні.
Прикріпити нарізані нитки до планки (дерев’яної, пластмасової) або товстої нитки чи дроту можна кількома способами.
Складаємо нитку навпіл, на місті згину отримуємо петлю. Правою рукою підводимо петлю до планки так, щоб планка була зверху над петлею. Потім перехиляємо петлю на себе через планку і протягуємо через неї вільні кінці ниток. Нитки добре затягуємо. Петля буде за двома кінцями ниток і утворить «замочок» знизу.
Складаємо нитку навпіл, як описано в першому способі. Беремо правою рукою петлю, прикладаємо її зверху на планку. Два вільні кінці ниток протягуємо в петлю знизу вгору через планку. Затягуємо туго нитки. Тепер петля на двох кінцях ниток зверху і утворює «замочок» зверху.
Правила безпечної праці роботи та санітарно-гігієнічні вимоги
Ножиці повинні лежати із зімкнутими кінцями.
Голки та шпильки знаходитися в спеціальній подушечці.