Опубліковано: 2020-03-19
Вузликове плетіння технікою макраме
Бриди. Горизонтальна брида. Вертикальна брида. Похила брида.
Ребристий або репсовий вузол. Це також один з основних вузлів у техніці макраме. Він складається з двох петельних вузлів. Залежно від того, куди спрямовують нитку основи, на якій плетуть вузли, цей вузол називається горизонтальним, діагональним або вертикальним. Ряд вузлів, пров'язаних горизонтальними, діагональними або вертикальними репсовими вузлами називають бридою.
У рядах репсові вузли плетемо так: прикріплюємо на планку три нитки (шість кінців). Крайня нитка (справа або зліва) — це нитка основи, а всі інші нитки — робочі. На нитку основи 1 будемо по черзі зав'язувати репсові вузли нитками 2, 3, 4, 5, 6. Першу робочу нитку 2 обкручуємо навколо нитки основи два рази зверху вниз. Так само зав'язуємо вузли нитками 3, 4, 5, 6. Вийшла горизонтальна брида, бо вели ми нитку основи горизонтально
Репсові вузли можна плести і по діагоналі поклавши нитку основи по діагоналі зліва направо і справа наліво. З діагональних брид плетуть візерунки у вигляді ромбів.
Вертикальні репсові вузли. Для зразка беремо три нитки. На край однієї з них прикріплюємо третім способом дві нитки. Ниткою зліва направо зав'язуємо по черзі вузли на нитках 1, 2, 3, 4. Вузли в'яжемо, як і в горизонтальній бриді, з тією лише відмінністю, що зав'язувати їх треба на вертикальних нитках, беручи їх за основу
Красиві візерунки або сюжетний малюнок можна плести на основі цих вертикальних вузлів. Гарний вигляд мають вироби, плетені вертикальними репсовими вузлами з ниток двох кольорів і більше. Тут можна використовувати малюнки-схеми для вишивання хрестиком. Перед плетінням кольорових візерунків необхідно підібрати кольори ниток і розподілити їх на нитки основи і робочі нитки за схемою. Розраховуючи довжину ниток основи, слід пам'ятати, що на них в'яжуть вертикальні вузли робочими нитками.
http://nashe-chtivo.ru/pletennya-vuzliv-ta-vizerunkiv-v-texnici-makrame.-chastina-2.html