Творчисть і здоров‘я

— Що таке звичка?

— Як формується звичка?

— Які бувають звички?

— Як впливають на здоров’я корисні звички, шкідливі звички?

— Як ви розумієте прислів’я: «Посієш учинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю»?

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як розвивати творчі здібності.

— Говорячи про здібності людини, мають на увазі її можливості в тій чи іншій діяльності. При інших рівних умовах (підготовленість, знання, навички, вміння) здібна людина отримує кращі результати порівняно з менш здібною. Кожна діяльність висуває до людини складні вимоги. Тому для її успішного виконання людина повинна володіти певною системою властивостей.

Здібності необхідно розвивати. Важливе значення для розвитку здібностей має:

1. наполегливість;
  2. працелюбність: люди, які довели унікальність своїх здібностей, багато і наполегливо працювали;
  3. позитивне ставлення до сфери виявлення здібностей; часто в цій сфері людина вбачає смисл свого життя (Станіславський: «Моє життя — в мистецтві»); у такому випадку діяльність носить по-справжньому творчий характер, здійснюється із захопленням та приносить задоволення;
  4. працездатність і вимогливість; людина не народжується з готовим набором позитивних чи негативних якостей, здібностей, їх набуття залежить від оточення: рідних і близьких, друзів, однокласників, вчителів, занять за інтересами, телебачення й багато чого іншого; але слід запам’ятати головне: людина сама є володарем своєї долі,потрібно постійно працювати над собою, саморозвиватися й самовдосконалюватися, розвивати чесноти і боротися з недоліками.

— Як ви розумієте слово творчість?

— Що може бути результатом творчості?

— Чи погоджуєтеся ви з думкою, що творчі здібності мають лише окремі люди?

— Що таке творчі здібності, або креативність?

Прочитайте інформацію розміщено у підручнику. Уважно перечитайте висновок.

— Чи повинна людина вдосконалювати свій характер? Чому?

— Що ще, окрім характеру, може вдосконалювати людина? (Знання, вміння, майстерність)

— Якими якостями повинна володіти людина, щоби прагнути досконалості?

— Чи може людина досягти повної досконалості?

— Про яку людину говорять, що вона — сама досконалість?

— Хто може допомогти людині вдосконалюватися?

— Хто допомагає вам удосконалюватися?

Ви молодці! Будьте творчими! Вдосконалювати свої здібності! Будьте успішними!