Тема: Рух на перехресті, майдані

— Які бувають перехрестя?

— Найчастіше перехрестя бувають чотиристоронніми або тристоронніми. Є й багатосторонні перехрестя, їх ще називають складними.

При переході складного перехрестя слід бути особливо обережним. Поміркуйте чому.

— Як переходити такі перехрестя? Спочатку потрібно визначити безпеку переходу однієї дороги. Потім перейти її. Тоді визначити безпеку переходу іншої дороги. Перейти її, і так далі...

Аналіз проблемної ситуації

• Ти стоїш на нерегульованому перехресті, перехід не позначено розміткою, дорогою рухається транспорт. Як ти переходитимеш дорогу? Чому?

— Якщо на нерегульованому перехресті пішохідний перехід позначено розміткою, то пішоходи мають переваги перед транспортом. Але розпочинати перехід можна тільки тоді, коли транспорт зупинився.

А коли перехід на перехресті не позначено розміткою? Таке перехрестя можна переходити по лініях тротуарів або узбіч, а між ними — під прямим кутом у тих місцях, де їх добре видно.

Висновок. Якщо на нерегульованому перехресті перехід не позначено розміткою, то переваги має транспорт, що рухається. Тому пішоходи повинні спочатку його пропустити, а потім переходити дорогу.

А як роз’їжджається транспорт на нерегульованому перехресті? У нашій країні — правосторонній рух. Тому на перехресті рівнозначних доріг транспорт роз’іжджається за правилами правостороннього руху. Водій чекає, поки з правого боку проїде транспорт, після чого продовжує рух.

— Що таке майдан?

Майдан — перехрестя, що займає значну територію. На майдан виходить кілька доріг. На кожній із них позначають перехід для пішоходів.


https://www.youtube.com/watch?v=NnNT8GK0xi0

Підсумкові завдання (закріпити отримані знання)

1. Пригадати правила переходу перехрестя - доповнити речення:

«ПРОПУСТИ АВТОМОБІЛІ З УВІМКНЕНОЮ ...»,

«НЕ ПЕРЕХОДЬ ПЕРЕХРЕСТЯ ...»,

«ПЕРШ НІЖ СТУПИТИ НА ПЕРЕХІД, ...»,

«ЯКЩО НЕМАЄ ПЕРЕХОДУ, ЙДИ ЛИШЕ ТОДІ, ...»,

«НА РЕГУЛЬОВАНОМУ ПЕРЕХРЕСТІ СЛІДКУЙ ЗА ...».

2. Чим небезпечне місце, де ведуться ремонтні роботи?

3. Доповнити речення: «Я СПРАВЖНІЙ ПІШОХІД, БО ...»,«ЩОБ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я, Я БУДУ ПЕРЕХОДИТИ ДОРОГУ ...»