Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

ТЕМА: «Свійські тварини».

За підручником ст. 99  (прочитати і дати відповідь на питання)

►► Робота над загадками

• У воді купалась,

А сухою зосталась.                     (Качка)

• Голодна — мукає, сита — жує,

Всім дітям молоко дає.               (Корова)

• Двічі родився, у школі не вчився,

А години знає.                           (Півень)

• Сіре, біле, пухнасте,

Схоже на зайчика.                     (Кролик)

• Хвіст гачком,

Ніс п’ятачком.                            (Свиня)

• З рогами, а не бик,

Доять, а не корова.                     (Коза)

• Кругом бочки

Бігають клубочки.                       (Курчата і квочка)

-  Якщо тварина чоловічої статі, то це кінь, жеребець, а якщо жіночої — кобила.

— Як ви вважаєте, де мешкають свійські тварини? (У людей, у сараї, у селі)

Тварини необхідні людині для існування. Вони дають необхідні їй продукти харчування (м’ясо, молоко, яйця, мед); вовну та шовк для виробництва тканин; хутро для пошиття одягу; шкіру для взуття; ліки, якими лікують різні хвороби людини (зміїна і бджолина отрута, мед, борсучий жир).

Тварини — це помічники людини у важкій роботі (коні, віслюки, верблюди); це чудовий настрій, коли ви чуєте спів солов’я чи спостерігаєте в лісі за білкою, яка спритно стрибає з гілки на гілку і з цікавістю дивиться на вас.

Користь від вівці: м’ясо вівці смачне та поживне, з молока виготовляють сир, бринзу, масло; з вовни виготовляють тканину і шиють одяг; шкіру обробляють і використовують для виготовлення одягу і взуття.

Користь від коня: люди вживають у їжу м’ясо (конину), молоко, але не в натуральному виді, а готують із нього молочнокислий продукт — кумис із приємним смаком та лікувальними властивостями, вітамінами A, B, C.

Користь від поросяти: м’ясо, сало, кров — використовують у їжу; оброблену шкіру в промисловості — для одягу, взуття.

Користь від корови: молоко, молочні продукти багаті на кальцій, без якого не можливо уявити наш організм, ріст і міцність наших кісток; м’ясо використовують в їжі, а шкіру — для пошиття взуття.

Свійські кури: смачні та поживні, корисні для здоров’я продукти — м’ясо і яйця (вітамін D сприяє правильному формуванню скелету, профілактиці рахіту).

ГРА:

МАТЕМАТИКА

ТЕМА: Таблиця множення числа 6. Складені задачі.

За підручником ст. 129 – 130 № 791, № 792, № 793 (склади приклади), № 798 (приклади), № 799 (розв’язати задачу).

• Робота за таблицями

Множник

Множник

Добуток

Ділене

Дільник

Частка

Розв'язування логічних задач

• На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі яблука не ростуть.)

• У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній), але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати яблуко із сіткою.)

Математичний диктант.

– Щоб дізнатися, який ще птах прилітає найпершим навесні, треба швидко думати.

- Записуйте  тільки відповіді.

- Знайдіть третину числа 15.

- Ділене 20, дільник 2. Знайдіть частку.

- Множники 3 і 5. Знайдіть добуток.

- Птахи звели 4 гніздечка, в кожному по 5 яєчок. Скільки всього яєчок в гніздечках?

- Знайдіть половину числа 50.

- Перше число 10, а друге у 3 рази більше. Знайдіть друге число.

- Знайдіть суму чисел 20 і 15.

- Зменшуване 47, від’ємник 7. Знайдіть різницю.

- Множники 5 і 9. Знайдіть добуток.

- Запишіть результат останнього прикладу таблиці множення 5.

УКРАЇНСЬКА МОВА

ТЕМА: Усне і писемне мовлення (продовження).

За підручником ст. 139 – 140 Впр. 388, 389.

— Свої думки люди найчастіше передають одне одному в усній формі, тобто за допомогою усного мовлення. Усне мовлення має бути зрозумілим для всіх, хто його слухає. Чим більше ти знаєш, тим багатше твоє мовлення, бо у твоєму запасі багато слів, за допомогою яких можеш легко висловити свою думку. чітко вимовляй слова, дотримуйся правильної інтонації. Не вживай грубі    слова — це некультурно. Не кажи слів, значення яких ти не розумієш.

• Запишіть, вставте пропущену букву.

Якщо місяц_ ч_рвоний, буде в_тер.

Со_це перед за_одом ч_рвоне — на віт_р.( Е, Х, Ь, І,Н)

— Усе написане або надруковане — це писемне мовлення. Володіти писемним мовленням означає правильно, каліграфічно і без помилок оформляти свої або чиїсь думки на письмі.

— Усне і писемне мовлення складається з речень. Речення пов’язуються між собою у текст.

Гра «Закінчи речення»
— Ми вже знаємо правила письма, правила поведінки у школі, а сьогодні пригадаємо правила мовленнєвого спілкування, які повинна знати кожна культурна людина.
Коли говориш — не… (горлань).
Слів поганих — не… (вживай).
На всі боки — не… (крутись).
У вічі співрозмовнику… (дивись).
Говори спокійно, чемно,
Спілкуватись тоді буде дуже… (приємно).