Опубліковано: 2020-05-24
Електрокаміни. Електрокамін – електронагрівальний прилад побутового призначення, що використовується для опалення приміщень і в якому теплопередача здійснюється спрямованим випромінюванням, що досягається розташуванням нагрівального елемента у фокусі відбивача.
Електрокаміни поділяють за виконанням (на підлозі, настінні, універсальні), типом нагрівального елемента (відкриті, закриті, ТЕН), формою відбивача (сферичний, параболічний, універсальний), наявністю додаткових пристроїв (наприклад таких, що імітують горіння), електричною потужністю та наявністю системи її регулювання.
Температура випромінювальної поверхні нагрівача електрокаміна повинна бути не менше +650 ºС у сталому режимі, тепловий потік – не менше 100 Вт.
Температура поверхні, що опромінюється електрокаміном на відстані 0,5 м від нього, не повинна перевищувати температуру навколишнього середовища більше, ніж на 70 ºС.
Настінні електрокаміни встановлюють у зонах висотою до 1,0 м або вище 1,8 м від підлоги.
Електрокаміни укомплектовують шнурами довжиною не менше 2,0 м та обладнують сигналізацією вмикання в електричну мережу.
На корпусах електрокамінів має бути незмивний напис з літер висотою не менше 3 мм "Прилад не накривати!".
На рис. 9.45 для прикладу приведено конструкцію електрокаміна ЭКПС-2,0/220, що встановлюється на підлозі та обладнується декоративною панеллю.
Рис. 9.45 – Конструкція електрокаміна ЭКПС-2,0/220
1 – корпус; 2 – ніжки; 3 – відбивач; 4 – декоративна панель; 5 – електричний нагрівач; 6 – патрон; 7 – електролампа; 8 – вертушка; 9 – декоративна лампова панель; 10 – рефлектор; 11 – запобіжні грати
Електрокамін складається з корпуса 1, який встановлено на ніжках 2. Корпус 1 обладнано параболічним відбивачем 3 і декоративною ламповою панеллю 9, що імітує полум’яне горіння за допомогою електролампи 7 з вертушкою 8. Електрокамін укомплектований закритим нагрівальним елементом 5, який являє собою спіраль, розташовану всередині кварцової трубки. Нагрівальний елемент закрито рефлектором 10 та запобіжними гратами 11.Умовне позначення електрокамінів є аналогічним позначенню електричних конвекторів, але відрізняється позначенням моделі: замість ЭВ (електричний конвектор) вказується ЭК (електрокамін).
Наприклад, умовне позначення ЭКПС-2,0/220 розшифровується наступним чином: ЭК – електрокамін, П – встановлюється на підлозі, С – зі ступеневим регулюванням потужності, 2,0 – номінальна електрична потужність 2,0 кВт, 220 – номінальна напруга 220 В.