Улюблена професія

У світі існує більше 50 тисяч професій. Як знайти серед них свою? Скільки з них ми собі більш-менш уявляємо? На що орієнтуватися? На запитання: «Ким ти хочеш стати після школи?» - не кожен може відповісти. А тим часом проблема вибору професії дуже серйозна. Особливо сьогодні, коли наше суспільство вступило в ринкові відносини. Від людини все більшою мірою потрібні високий професіоналізм, готовність швидко пристосовуватися до нових явищ суспільного й економічного життя. Різко зростає інтенсивність праці, що вимагає підвищеної витривалості. Що ж потрібно для того, щоб зробити свій професійний вибір? Щоб вибрати свою справу розумно, потрібно для початку розібратися у собі. Зараз я розповім про основні типи професійної діяльності людини.

При виборі професії часто має місце фактор престижності. Але надання переваги престижності - не найбільш вірний принцип вибору, оскільки престижність те саме що пошесть моді. А це явище, як відомо, не постійне. Вірніше було б, орієнтуючись у світі професій, вирішити для себе, що для вас найважливіше в майбутньому, що ви вважаєте необхідним для себе: розміряну, спокійну роботу або постійні відрядження, експедиції, незалежність і самостійність, творчість або виконання чітко певних обов'язків. Але не потрібно розуміти так, що творчість - гарно, а ретельність - погано. У кожній професії є свої особливості. Важливо визначитися в головному, тобто зрозуміти, які з якісних сторін професій для вас важливі, а якими можна й зневажити.

Проаналізуйте професію, що, можливо, ви вже обрали або тільки плануєте до вибору. Відповідайте на 9 запитань чесно й серйозно. Напишіть свої аргументи на користь обраної професії, а потім подивитеся на них зі сторони, начебто вас переконує хтось інший. Поставтеся до тексту критично, чи дійсно вибір обґрунтований. Чи помітні в ньому знання професії, оцінка своїх можливостей? Якщо ви відповісте серйозно на питання, я думаю, це допоможе вам у професійному виборі.

1. Якою професією ти хочеш оволодіти в майбутньому?

2. Якими особистими якостями повинен володіти представник цієї професії?

Пропоную відгадати загадки:

Він з комп’ютером на ТИ,
Розумніших не знайти,
Віртуальний творить міст
Диво-майстер… ПРОГРАМІСТ.

Літаком керує вправно
Коли навіть в небі хмарно,
Посміхається з висот
Найхоробріший… ПІЛОТ.

Професії (це кожен знає)
Важливішої немає!
Він — наставник і навчитель,
Мудрий, приязний… УЧИТЕЛЬ.

Він, як лікар Айболить,
Знає що і де болить,
Кличуть фермер і свинар,
— Порятуй… ВЕТЕРИНАР!

Він навчить Твого собаку
Як прогнати розбишаку,
Не страшний вже буде ворог,
Коли учить пса… КІНОЛОГ.

Зникло світло, що робити?
По кімнаті як ходити?

Все молоко їй віддають. ДОЯРКА

Дівчинка Надійка мріяла стати дояркою. Робота з підручником сторінка 93-94

Домашне завдання:

Читати текст. Відповідати на питання:

• Що цікавого в професії доярки?
  • Про яку професію можеш розповісти ти?