Урок з історї України (14.04.20)

Тема: Князь Ольгерд. Приєднання українських земель після перемоги над монголо – татарами  біля річки Сині Води.

Посилання на відео з теми https://www.youtube.com/watch?v=2qO0TR5AmJg

1.    Ви вже знаєте, що 1340р – початок загарбання. Галицько – Волинської держави сусідніми державами. Литовський князь Любарт захопив Волинь.

2.    Литовський князь Ольгерд в 1355 році захопив Чернігівсько – Сіверські землі, які монголи вважали своїми. Вони з цим не змерились і постійно нападали. 1362р. князь Ольгерд разом з українськими ополченням біля річки Сині Води розбили монголів остаточно. Цього ж року литовське військо захопило Київ, Київщину, Поділля, Переяславщину.

Домашнє завдання: Працюючи над темою 2 розділу VIII, зверни увагу нате:

-    Чому українське населення не чинило супротиву литовцям,

-    Коли Литовську державу офіційно почали називати «Велике князівство Литовське, Руське?» (1399р.)

-    1410 року в Грюнвальдській битві вперше українці билися під синьо – жовтим прапором

На головну Обрати клас