Урок з історї України (17.03.20)

Тема: Життя на Русі за монгольського Іга

Посилання на відео з теми https://youtu.be/aVvyFWaCAXY

На минулому уроці ми знайомились як поводились монголи у завойованих містах, що робили монголи після загарбання земель Русі. Зараз будемо говорити про життя мешканців Русі під владою монголів.

Наслідки монгольського загарбання для Русі були катастрофічнимим.

З 74 відомих давньоруських міст було знищено 49. Занепали ремесла, багатьох ремісників вбито, інших забрано в полон. Деякі покинули свої домівки й будували помешкання гибоко в лісах.

Давньоруські землі не увійшли до складу Золотої Орди, але тут діяла влада монголів, яка називалась Іго.

Баскаки – намісники монгольського хана вимагали від населення щорічну данину.

Керували давньоруськими землями князі, але тільки за згоди монгольського хана. Тепер князь повинен їхати до хана, просити дозвіл на  управління. Якщо хан дозволяв, йому вручали спеціальну грамоту – Ярлик.

Після загарбання Русі монгольська влада вимагала від людей покірності. Духовенству вона видавала ярликиде значилось, що церкиви, монастирі, перебувають під захистом хана і ніхто не має права позбавляти їх цієї власності. Також церкву звільняли від сплати данини. Давньоруські дружиники мусили допомогати монголам у їхніх завойовницьких походах і в придушенні повстань проти них.

Таке становище викликало супротив князів, простих мешканців, що вело до повстань проти монголів.

Загарбники жорстоко придушували невдоволених. Більше 20 каральних походів здійснили монголи на давньоруські землі.

Підсумок:

• Як називалась держава монголів?

•  Хто такі баскаки, що вони робили?

• Що таке Іго?

• Хто видав і  що писалось в ярлику?

• Як ставились монголи до церкви і монастирів?

Домашнє завдання: Тема 10, Записати нові слова.

На головну Обрати клас