Урок з Української літератури (01.04.20)

Тема: Олесь Терентійович Гонар

Посилання на відео з теми:

Олесь (так називав учитель маленького Сашка) Гончар народився 1918 року на Полтавщині в селянській родині. Виховували, ростили його дідусь і бабуся, оскільки мати померла молодою. Вони власним прикладом вчили хлопця працьовитості, правдивості, доброти. Після закінчення семирічки Олесь здобув спеціальність журналіста в Харківському технікумі. Працював у молодіжній газеті, потім вступив до Харківського університету, закінчити який не дала війна. Всю війну пройшов письменник рядовим добровільного батальйону, двічі був тяжко поранений. У своєму романі «Прапороносці» він назвав справжні прізвища усіх бойових побратимів, які загинули в боях.

Після війни О. Гончар закінчив Дніпропетровський університет, написав багато творів, виступав за захист рідної мови, гаряче вітав незалежність України.

Домашнє завдання: Прочитати біографію, дати відповіді на питання до тексту.

На головну Обрати клас