Переможемо всі хвороби

Навколо нас в навколишньому середовищі знаходиться величезна кількість невидимих для ока маленьких живих істот; їх можна побачити лише за допомогою спеціальних приладів – мікроскопів, які у тисячі та мільйони разів збільшують зображення. Збудників грипу вчені та лікарі побачили під дуже сильним електронним мікроскопом і назвали їх вірусами.

• Віруси, що викликають грип, оселяються в ротовій порожнині та в горлі хворого. Коли хворий розмовляє, кашляє або чихає, з його рота чи носа вилітають найдрібніші віруси грипу.
  • Якщо здорова людина разом із повітрям буде вдихати ці крапельки, то вона може захворіти на грип.

• Запам’ятайте: потрапляння до організму людини хвороботворних мікроорганізмів називається інфекцією, тобто зараженням.

Перші ознаки захворювання на грип

• Посилення виділення з носа (нежить)
    • Ніс закладений, дихання ускладнене
    • Кашель
    • Біль у горлі, вухах, охриплість голосу
    • Висока температура, слабкість.
  • Чому ж це відбувається?

Вірус починає використовувати для свого живлення й розмноження речовини, з яких складаються клітини вашого тіла, поступово руйнуючи їх. Крім того, до крові надходять ще отруйні продукти життєдіяльності цих мікроорганізмів.

У здоровому тілі – здоровий дух.

Правила запобігання захворювання на грип.

1. Під час кашлю й чхання прикривайте рот і ніс хусточкою. Потрібно знати, що під час одноразового чхання чи кашлю утворюється 40 тисяч краплин слини з мікробами, які розповсюджуються на відстані 3 – 5 м. Носова хустинка, складена вчетверо, затримує 94 % мікробів, що видихаються хворими.
  2. Користуйтесь тільки власною носовою хусткою і рушником. Без них ви не маєте права нікуди йти.
  3. Оберігайте себе від різкого переохолодження.
  4. Промоклий одяг і взуття знімайте якомога швидше.
  5. Частіше провітрюйте кімнату. Добре споліскуйте склянку загального користування перед тим, як будете пити з неї воду.
  6. Частіше мийте руки з милом.
  7. Намагайтеся не ходити туди, де є хворий на грип.
  8. Загартовуйтесь.

Будемо з водою дружити.

Будемо з повітрям дружити.

Будемо зі спортом дружити.

Щоб без хвороби нам жити.

1. Щоденно робіть ранкову гімнастику.
  2. Щоденно вживайте свіжі овочі і фрукти. Вітаміни посилюють захисні сили організму.

Якщо хочеш здоровим бути

Правило запам’ятай:

Сам про своє здоров’я дбай

На лікарів цю турботу не перекладай.

Лікарі лікують хворих

Здоров’я вони не творять

Людина повинна сама

Дисциплінована бути і вольова.

Для хорошого здоров’я недостатньо лише знати правила гігієни, їх потрібно виконувати самим і переконувати інших їх дотримуватися.

Правила боротьби з грипом.

1. Якщо доводиться доглядати за хворим на грип, то захищайте рот і ніс марлевою пов’язкою, склавши її вчетверо.

2. Щоденно кип’ятіть і періть марлеву пов’язку, носові хустинки та рушники хворого, прасуйте їх.

3. Не використовуйте для своїх потреб посуду хворого на грип.

4. Вологе прибирання приміщенн

Правила запобігання захворювання на грип.

3. Оберігайте себе від різкого переохолодження.
  4. Промоклий одяг і взуття знімайте якомога швидше.
  6. Частіше мийте руки з милом.
  7. Намагайтеся не ходити туди, де є хворий на грип.
  8. Загартовуйтесь.

.9. Щоденно робіть ранкову гімнастику.

1. Щоденно вживайте свіжі овочі і фрукти. Вітаміни посилюють захисні сили організму.