Вогнище-це романтично, проте дуже небезпечно

Вогонь, як ви знаєте, може бути добрим другом для людини, але може бути і страшним ворогом, який забирає життя. Як ви гадаєте, коли він буває другом людини?  Так, коли людина вміє ним користуватися, знає, де можна запалювати вогнище, а де ні, та виконує всі правила. А коли вогонь стає ворогом для людини? Так, вогонь тоді ворог, коли люди ставляться до нього байдуже і не виконують правил.

Вогнище, що його так люблять і дорослі, і діти, — це дуже романтично і гарно. Особливо в поході, коли заходить сонечко, а на землю опускається темна ніч і несе з собою прохолоду. Тоді люди сідають навколо невеличкого вогнища, гріються, їдять, мріють, розмовляють, співають пісні під гітару... Вогнище люблять пастухи, які біля нього гріються і сушать свій одяг у негоду. Воно приваблює людину ще з доісторичних часів. Що треба знати, щоб, розпалюючи його, ти не став причиною страшного лиха? Ці знання обов’язково застосовуй практично завжди.

Запам’ятай!

  • Вогнище можна розпалювати лише у визначених місцях. На спеціальних стоянках відпочинку в лісі. Там місця для вогнища обкопані і обкладені камінням. Поруч є пісок і вода.
  • Вогнище не можна розпалювати дітям без нагляду дорослих.
  • Якщо виникла необхідність розпалити вогнище, то місце для нього треба підготувати таким чином: спочатку очистити його від сухої трави, хмизу, моху, листя і обкопати або обкласти камінням, щоб вогонь не міг поширитися по сухій траві далі; приготувати пісок або воду для того, щоб засипати або залити його; сухий хмиз не складати у безпосередній близькості до вогнища, а віддалік.
  • Вогнище не можна розкладати під деревом або між кущами — це може викликати пожежу. А ще в кущах і на дереві живуть пташки, які бояться диму.
  • Вогнище не можна розкладати поблизу легкозаймистих матеріалів: сіно, солома, дрова, будівлі.
  • Вогнище не можна розпалювати у приміщеннях: хлівах, на горищах, у сінях, у підвалах і т. д.
  • Не можна спалювати сухе листя і рештки рослин восени, тому що в них накопичилося багато отруйних речовин, які при спалюванні виділяються в повітря і отруюють довкілля. Ми цим димом дихаємо і отруюємо свій організм. Нехай листя лежить, воно перегниє і земля візьме з нього те, що їй потрібно.
  • Не можна розкладати великого вогнища, тому що язики полум’я можуть перекинутися на дерева чи будівлі, якщо ті знаходяться навіть далеко від нього.
  • Якщо сильний вітер, то вогнища розпалювати не можна, тому що він може вихопити горючу галузку і занести її далеко, можливо, і на поле з пшеницею чи житом.
  • А поблизу поля, де росте збіжжя, ні в якому разі вогнища не розводь.

Не можна гратися з вогнем, треба виконувати всі правила, щоб зберегти не лише майно, а й своє життя.

А в осінній вечір, коли батьки будуть удома, сядьте всією сім’єю у дворі біля спеціально обладнаного місця і розведіть маленьке вогнище. Біля нього всім буде затишно. Ви зможете помріяти, розказати чудові історії, поспівати задушевні пісні, вирішити свої проблеми. Це зблизить батьків і дітей. І кожна дитина зможе чимало навчитися, бо ж тато поруч, він усе вміє. У такому вогнищі ви можете спекти картоплю. А найголовніше — поруч будуть тато і мама, а ще цікаві розповіді і пісні. Це справді дуже романтично.