Опубліковано: 2020-05-06
Відпочив - прибери за собою
Доброго дня, діти. Сьогодні ми Поговоримо про охорону природи, а саме, про уміння користуватися її благами і не нищити красу довколишнього середовища.
Прийшла весна, настали теплі дні. Ми дуже втомилися від зими і Всім нам хочеться, разом із родиною, відпочити на природі, подихати свіжим повітрям, побігати по м’який молодій травичці, посмажити шашлики. Тому люди масово виїжджають на пікніки до лісів, парків, лісопарків тощо.
Це чудово, це цікаво, це весело! І навіть більше скажу - Це корисно. Єднання людини з природою завжди корисно і люще впливає на здоров’я та життя людини.
Але що залишається після того, як весела компанія людей відпочила на галявині? Звісно ж сміття. Це і папір і скляні Та пластикові пляшки, фольгові та поліетиленові упаковки, обгортки; Різноманітні пакети, бляшані банки від консервованих продуктів... А найнебезпечніше - Це непогашений вогонь!
Усі ці наслідки свого відпочинку обов’язково потрібно прибирати. Сміття потрібно збирати у великі пакети та забирати з собою, щоб викинути Їх у спеціально для цього призначені сміттєві баки. Вогонь же обов’язково потрібно погасити водою, ні в якому разі не можна лити у вогонь мінеральну чи газовану воду, від цього він тільки почне розгоратися сильніше. Прибережіть трохи чистої води до завершення пікніку, або наберіть водичку із струмка чи водойми, якщо вона є поблизу.
Якщо ви зробите все правильно, погасите вогонь і не залишите після себе сміття, природа буде вам вдячна і готова зустріти вас наступного разу у своїх обіймах.
Та не всі люди дотримуються цих правил поведінки у природних зонах. Залишають вогонь, що може спричинити пожежу; залишають сміття, що спричиняє захворювання рослинам та тваринам. Послухайте, будь ласка, Звернення та пояснення працівників лісу - лісників, про те, чим така поведінка може загрожувати лісу та його мешканцям.
Такими методами боряться працівники лісу за збереження природи. А тепер, вашій увазі, пропоную мультиплікаційний фільм про Пригоди лісових мешканців: Білочки, зайчика, мишенятка та Філіна. Що трапилося з ними після того, як вони поласували покинутим відпочивальниками печивом та напилися забрудненої води.
https://www.youtube.com/watch?v=JZL8EqG7YoI
На охорону природи встають працівники лісу, його мешканці і просто небайдужі люди. Уважно прослухайте ще один сюжет, про те, як небайдужі люди долучаються до прибирання природніх зон.
Тепер я впевнена, що ви самі ніколи не полишите бруд, сміття та вогонь після свого відпочинку, а також, нагадаєте іншим, що за собою потрібно прибирати.
Запам’ятайте Головну думку нашої виховної години:
Чисто не там, де прибирають, а там - де не смітять!