Опубліковано: 2020-05-12
Зоряне сяйво країн Европи
Загальна площа Європи — 10 395,1 тис. км2.
25 березня 1957 року у Римі було створено Європейський Союз Його утворили 6 країн: Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург 1973р. Приєдналися Данія, Ірландія, Великобританія 1981 – Греція 1986 – Іспанія і Португалія 1995 – Австрія і Фінляндія 2004 – Кіпр, Мальта, Угорщина, Польща, Латвія, Естонія, Литва, Словенія, Чеська Республіка.
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.
У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
Основна ідея – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у "Європейському домі".
Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії і Туреччині).
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.
У Європі розташовано близько 50 країн, деякі з них, як-от Росія й Туреччина, не повністю, а лише краєчком, тоді як більша частина їхньої території лежить в Азії.
Країни Європи дружать між собою. Аби допомагати одна одній, вони створили Європейський Союз і спільно вирішують багато питань. Наприклад, щоб легше було торгувати, Німеччина, Франція, Словаччина та інші країни домовилися мати спільні гроші — євро. А ще дозволили усім громадянам Євросоюзу вільно подорожувати через свої кордони.
Уже 27 років, відтоді як Україна стала незалежною, ми намагаємося будувати нашу країну згідно з європейськими цінностями.