Доброго дня, Діти!

Тема: Всесвітній день вишѝванки  - ДЕНЬ РОДОВОДУ

Всесвітній День Вишиванки 2020 офіційне промо-відео


День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців.

Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного.

Щороку цього дня вся Україна, а також кожен куток планети, де живуть українці, перетворювались на фантастичну красу. Згадаймо школярів у вишиванках, підприємства та офіси - океан радісних фото. Згадаймо наших захисників, які одягають вишиті сорочки і вірять, що вони захистять від куль. Згадаймо себе і той піднесений внутрішній стан, коли йдеш вулицею, і тобі посміхаються незнайомі люди лишень тому, що вони теж у вишитих сорочках.

Концепт вишиванки існує ще з часів Трипільської культури. Згодом його перейняли скіфи, а за ними і слов’янські племена. Традиційно сорочку виготовляють з льону, потім майстерно оздоблюють візерунками з кольорових ниток, пізніше популярним матеріалом також став бісер.

У кольорі та формі орнаменту закладено глибинний зміст. Так, наприклад, комбінація чорного і червоного означають силу рідної землі та життєдайну енергію сонця, білий колір символізує світло та смиренність, синій – холод і воду, жовтий – свободу і щастя, зелений – злагоду і процвітання.

День Вишиванки - це унікальний, потужний, колективний нАстрій і настрІй.

Цього року все буде по-іншому. Не буде проведено масових заходів- треба дотримуватися всіх медичних рекомендацій на період пандемії. Разом з тим вважається, що в такий кризовий період особливо потрібні позитивні емоції, натхнення, налаштування на добрі думки.

Вишиванка – це більше, ніж предмет одягу. В українській культурі це символ вірності: згідно з прадавніми традиціями дівчина мусила власноруч вишити нареченому вишиванку, а прати вишиванку чоловіка дозволялося тільки коханій жінці.

Від часів появи письменника і поета Івана Франка у інтелектуальних колах у вишитій сорочці, вишиванка стала ознакою національної ідентичності. Зараз у новітній інтерпретації вона продовжує своє життя в Україні та за її межами, а її цінність тільки зростає – в більшості сімей вишиванку досі дбайливо передають як спадок із покоління в покоління.

День Вишиванки 2020 присвячується українській родині та родоводу. Пандемія дала можливість зупинитись та осмислити, що насправді важливо - турбота про старше покоління та виховання освіченого, гуманного наступного.

Закликаємо кожного присвятити карантинний період дослідженню власного роду. Формування дерева роду - не тільки захоплива справа, це - вкрай важлива складова повернення історичної пам’яті цілого народу. Розпитайте у старших родичів про своїх пра-пра, звідки вони родом, ким були і які насправді мали прізвища. Ви відкриєте для себе багато несподіваних фактів про примусові переселення, зросійщення, участь у визвольній боротьбі, репресіях, втратах родини під час голодоморів. Разом з тим, ви відшукаєте у своїх родоводах і видатних науковців, лікарів, митців, військових - родичів, які насправді були героями свого часу.

Також День Вишиванки – День Родоводу присвячуємо видатним українським родинам, кілька поколінь котрих робили значний внесок у розбудову української державності, культури, науки. Таким чином прагнемо заповнити пустку в інформаційному просторі і привернути увагу українців до того, що кожен український рід є частиною кореня, з якого виростає Україна.