Виховна робота 07.04

Культура поводження в театрі

Відвідування театрів, філармоній, виставок - свято, яке вносить у наше життя різноманітність і красу. А щоб воно не було затьмарене, ми повинні дотримуватися правил гарного тону й говорити на одній мові - мові вихованих людей

Театр. Час стрімко летить вперед - у театр або на вернісаж уже давно не їздять у каретах. Але правила гарного тону залишилися колишніми:

• Приходьте в театр завчасно. Після того як Ви опорядитеся, у Вас ще повинне залишитися кілька хвилин, щоб придбати програмку й знайти свої місця в залі.
  • Якщо все-таки Ви спізнилися, а Ваші місця перебувають у середині ряду, прийдеться сісти на ті, які підшукає для Вас білетер.
  • При вході в театр чоловік пред'являє квитки для контролю й проходить першим; ідучи з театру, пропускає даму вперед. До своїх місць у ряді він також проходить першим (зрозуміло, з вибаченнями перед сидячими й неодмінно особою до них).
  • Верхній одяг чоловік знімає тільки після того, як допоможе зробити це своїй супутниці, здає речі в гардероб, а номерки зберігає в себе.
  • У його обов'язок входить покупка програмки, яку він вручає своїй супутниці.
  • Вихований чоловік, прийшовши в театр із дамою, ніколи не залишить її одну. Якщо під час антракту вона не захоче вийти у фойє - він повинен залишитися з нею.
  • Чоловіку не прийнято позичати бінокль у сусідки (якщо, звичайно, він не може знайти більш оригінального способу для знайомства з нею).
  • Як тільки в залі згасне світло й піднімається завіса, Ви можете оплесками оцінити роботу художника-декоратора. Так само можна подякувати артистів за вдалі монологи, арії, танцювальні або пластичні номери. Але занадто старатися не слід: оплески заглушають репліки акторів і заважають повноті сприйняття. Якщо Ви втомилися сидіти прямо, не навалюйтеся на спинку переднього крісла, не повисайте на підлокітниках. Ваші сусіди мають право на свою частину території.
  • Якщо Ви застуджені, радимо відкласти похід у театр до видужання. Але якщо пропустити гастролі улюбленої трупи вище Ваших сил, перед виходом з будинку прийміть таблетку від кашлю, а другу візьміть із собою. Покахикування під час спектаклю дратують публіку й заважають артистам. І, звичайно, власникам мобільних телефонів необхідно відключити їх на час спектаклю.
  • Ви прийшли на прем'єру й Вас переповняють враження? Не слід ділитися ними із сусідами, бурхливо реагувати на сюжет, а тим більше - коментувати його. Дочекайтеся антракту.
  • Побачивши в сусідній ложі знайомих, Ви зробите правильно, якщо не станете махати їм рукою, переговорюватися через кілька рядів або "зриватися" з місця для бесіди. Потрібно лише привітно кивнути головою. Зате під час антракту можна підійти й познайомити із друзями своїх супутників, поспілкуватися у фойє або буфеті.
  • Прогулюючись в антракті, не тримайте свого супутника під руку.
  • Постарайтеся повернутися в зал з першим дзвінком, щоб зайвий раз не турбувати сусідів.
  • По закінченні спектаклю не мчіться із всіх ніг до гардероба. Нехай артистам, що вийшли на авансцену, щоб попрощатися з публікою, дістануться Ваші оплески, а не тупіт ніг.
  • Дарувати квіти акторам за прекрасну гру - давня традиція й ознака гарного тону. Не обов'язково підносити розкішний букет, навіть скромна квітка засвідчить артистові Вашу повагу.
На головну Обрати клас