Опубліковано: 2020-04-16
Створення дружніх відносин
У родині тебе сприймають такою, яка ти є. Батьки люблять тебе не за щось, а просто тому, що ти існуєш. Звичайно, ти звикла, що до тебе ставляться з любов'ю.
А в школі все інакше. Клас - це колектив, який необхідно влитися. І якщо ти чимось відрізняєшся від інших, то ризикуєш бути до зазначеної цим самим знедоленим.
Надважливі поради
1. Май свою цінність. Людина цікава тоді, коли вона чимось особлива: чи то має якісь цікаві хобі, чи нестандартно мислить, має відмінності, які вражають. Усього цього можна навчитися, читаючи книжки та корисні матеріали в Інтернеті. Не про життя зірок та інших кумирів, а про те, як розвивати нестандартне мислення, знаходити підходи до справ найлегшим чином, як влаштовувати незабутні заходи, як не образити людину тощо…
2. Май свою точку зору. Постійна згода з позицією інших ніколи тебе не зробить лідером або людиною, з якою цікаво спілкуватися. Звісно, не варто своєю правдою ображати людину, проте на загальні теми ти повинен мати своє бачення, як то мода, музика, індивідуальні вподобання, відпочинок, кіно, мистецтво…
3. Умій сказати «ні». Якщо оточуючі звикли, що ти постійно їм щось робиш корисне («Допоможи з домашкою», «Напиши мені реферат», «Прибери тут», «Принеси та віднеси»), звикли на тобі «їздити», вчися відмовляти. Для непотрібної дружби – це, як таблетка для здоров’я. Непотріб, який використовує тебе, відпаде, залишаться лише справжні друзі. Не залишиться нікого – то були не друзі. Шукай нових, нормальних. Проте знов таки, не перегинай палицю. Якщо відчуваєш, що людина потребує твоєї допомоги та просить безкорисно - допомогти ти просто зобов’язаний! Вчися розбиратися в людях.
4. Не обговорюй, не засуджуй, не злися та пробач усіх. А неугодних – не помічай. Пліткувати – не добре. І ти це знаєш. Не роби цього сам, і не дозволяй друзям. «Я не хочу про це говорити. Мені неприємна ця тема. Хай його Бог судить. А ми давай краще…». Або можна непомітно перейти на іншу тему: «О, дивися, яка хмарка! Схожа на крокодильчика».
Тримати образу – погано для твого здоров’я, як морального, так і фізичного. Морального – зрозуміло чому. А для фізичного шкода криється в тому, що нервові негаразди призводять до більшості хвороб, що послаблюють імунітет. Не шуткуй з цим!
5. Будь спокійним. Не панікуй та не нагнітай. Розбирай усе, що трапилося неприємне у спокійному стані. Спочатку заспокоїтися – потім розбирати ситуацію. Своєю здатністю контролювати внутрішню «стихію» ти покажеш, що ти вартий, щоб у тебе повчитися справлятися з форс мажорними обставинами. Такі люди притягують!