Тема. Ернест Сетон-Томпсон. «Снап».  Історія Бультер’єра. Утвердження любові до всього живого.

Знаменитий письменник Ернест Сетон-Томпсон майже все своє життя (а прожив він 86 років) присвятив вивченню тварин. Перш ніж розпочати урок, пропоную прочитати епіграф до нашого уроку:

«Симпатія, яку відчуває людина до всіх живих істот, робить її справжньою людиною» (Альбер Швейцер).

- Про що цей вислів?

- А, вам знайоме почуття симпатії? Як воно проявляється? На які вчинки штовхає?

- До кого з симпатією ставився Ернест Сетон-Томспсон?

Прослухати аудіокнигу можна на сайті за посиланням:

До уроку ви прочитали оповідання «Снап». Перш ніж ми поринемо у художній світ оповідання, давайте з`ясуємо: що ж це за собака такий – бультер`єр?

Прародичами бультер'єра були древні бойові бульдоги, яких здавна використовували в боях з биками та іншими великими тваринами. Бультер'єр – це міцний, сильний собака, у якому поєдналися ознаки декількох порід собак. Від бульдога у бультер'єра важкий кістяк і потужна щелепа. Довгий хвіст, прямі кінцівки, невеликі темні очі й біле забарвлення – ознаки білого англійського тер'єра, а довгоногість і рухливість він одержав у спадщину від далматина. З тих пір опущена, або, як говорять, яйцеподібна, морда стала емблемою породи. Собака мускулистий, рухливий,  розумний та рішучий. Абсолютно безстрашний, урівноважений. Має дещо загрозливий вигляд, проте насправді лагідний, і до дітей також. Вірний друг і захисник.

Зверніть увагу на назву твору. Чому розповідь має підзаголовок «Історія бультер’єра»?

У розповіді йдеться про життя бультер’єра аж до трагічного кінця.

Чому герої Сетона-Томпсона викликають співчуття та інтерес?

Герої змальовані не як тварини, а як люди, зі своїми характерами, звичками.

Як називається такий прийом?

Антропоморфізм (олюднення).

Як ви думаєте, для чого письменник удається до цього прийому?

Щоб краще показати, що всі ми – діти однієї матері-природи.

Завдання 1.

Дати характеристику образу Джинджерснапа, спираючись на деталі: зріст, вага, масть, риси характеру тощо.

Завдання №2

Виписати цитати з твору. Які вам найбільш подобаються, аргументувати чому.

УВАГА!

Виконане завдання надсилається вчителю на електрону пошту vrkurinna@ukr.